Programare sectiunea pian

 

PIAN 15 aprilie 2016 – Şcoala Populară de Arte şi Meserii Piteşti – Sala de concerte

Bulevardul Republicii 66

Gala de premiere va avea loc dupa concursul de pian.

Concurenţii sunt rugati sa se prezinte cu o ora inainte de programare

Nr. crt. Nume şi prenume Clasa Şcoala Profesor îndrumător Repertoriu Ora
1 Balici Anita I Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Anghel Iuliana 1.Serenada –F.Schubert

2.Preludiu-J.S.Bach

10:00
2 Bănică Teodora II Şcoala de muzică Câmpulung Ionescu Ruxandra 1.Ţigănească-A.Bena

2.Sonatina nr 4, op 36, p I-M.Clementi

10:10
3 Ghidiceanu Ruben Natan II Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Ilie Mariana 1.Mazurca op 7, nr 1-Fr.Chopin

2.Rondoletto-T.Ciortea

10:20
4 Manea Mario Gabriel II Şcoala Populară de Arte şi Meserii Topoloveni Mărăşoiu Camelia 1.Kamarinskaia-P.I.Ceaikovski

2.Plânge-mă mamă cu dor-A.C. Ionescu

10:30
5 Terzea Sabina II Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Budan Magdalena Maria 1.Mic Preludiu în do minor-J.S.Bach

2.Sonatina în Do major, p I-M.Clementi

10:40
6 Deaconescu Sara Alexandra III Şcoala de Muzică şi Arte plastice nr.1 „Iosif Sava”, Bucureşti Olivia Vieru 1.Sonata „Facile”, p I, KV 545-W.A.Mozart

2.Piese lirice op.12, Vals/Foaie de Album-E.Grieg

10:50
7 Niţu Andreea III Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Sandu Raluca 1.Cântec Napolitan-P.I.Ceaikovski

2.Sonatina op.36, nr.1, p I- M. Clementi

 

 

11:00
8 Tănase Mihnea Alexandru III Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Anghel Iuliana 1.Mazurca în sol minor-Fr.Chopin

2.Sonatina în Do major, p I- A.Diabelli

11:10
9 Solomon Fabian Costi III Şcoala nr.3 Câmpulung Janine Ionescu 1.Menuet în Sol Major-J.S.Bach

2.Sonatina în sol minor, op 20, nr.1, p I- J. Dussek

11:20
10 Albei Alina Daria IV Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Codreanu Renatty 1.Studiu op 1, nr.4-F.Liszt

2.Sonata în Sol major, nr 27-J.Haydn

11:30
11 Bărbuţă Sara IV Liceul de Arte „Bălaşa Doamna”, Târgovişte Profirescu Amalia 1.Le councon-C.Daquin

2.Sonata în Sib major-J.Haydn

11:40
12 Glinţă Sara Maria IV Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Grancea Marian 1.Invenţiune la 2 voci, nr.4- J.S.Bach

2.Sonata Facile, p I- W.A.Mozart

11:50
13 Preda Cătălina V Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Ropcea Ileana 1.Sonata op.30, nr.5, p I- J.Haydn

2.Impromptu op. 90, nr.4- Fr. Schubert

12:00
14 Moise Ştefania V Şcoala de Muzică Câmpulung Ciurezu Gheorghe 1.Invenţiune la 2 voci nr.10, Sol Major- J.S.Bach

2.Cântec fără cuvinte, op 67, nr.31-F.Mendelsson-Bartholdy

12:10
15 Spătaru Cristian Ştefan V Şcoala gimnazială „Mircea Eliade”, Piteşti Dicu Daniel 1.Sonatina în re minor- J.Benda

2.Wathermark-E.N.Ryan

12:20
16 Cimpoeru Andreea Gabriela VI Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Bâţu Julieta 1.Invenţiune la 2 voci nr 14-J.S.Bach

2.Arabesque-C.Debussy

 

 

12:30
17 Glinţă Răzvan Stelian VI Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Grancea Marian 1.Invenţiune la 2 voci, nr.13-J.S.Bach

2.Sonata în Sol Major, p I-J.Haydn

12:40
18 Spătaru Alexandru Viorel VII Şcoala gimnazială „Mircea Eliade”, Piteşti Dicu Daniel 1.Cucu-C.Daquin

2.Vals în la minor-Fr.Chopin

12:50
Madalin Sandu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *