Programare Concurs ArgesisArt Editia a III-a PIAN 13 mai 2017/Filarmonica Pitești ora 10.00

PIAN 13 mai 2017/Filarmonica Pitești

 

Nr. crt. Nume şi prenume Clasa Şcoala Profesor îndrumător Repertoriu Ora
1 Chelaru Cristian I Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Bițu Julieta JS Bach Menuet nr2

JB Wanial op41 nr2

10.00
2 Dina Andrada Maria Emma I Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoiște Mareș Irina WA Mozart Mnuet sol major

P Rogojină La plimbare cu elefănțelul Kiki în Africa

10.05
3 Erbașu Adreea Laura I Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Bițu Julieta F Burgmuller L Adieu

JS Bach Preludiu nr 3 Do minor

10.10
4 Vlădulescu Maria I Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Dionisie Andreaa A Diabelli Sonatina Sol Major p1

D Voiculescu Cânecul greierașului sprințar

10.15
5 Popescu Alexandra II Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Gancea Marian M Clementi Sonatina op 36 nr 1p2-3

D Voiculescu Cânecul greierașului sprințar

10.20
6 Bondilă Paul Marian II Colegiul Naţional de Arte „George Enescu” Bucureşti Mădălina Chiriac F Chopin Preludiul mi minor op28 nr4

P Rogojină Simboluri Românești

10.25
7 Vladu Eduard II Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Man Edward F Burgmuller Studiul op100 nr18

I Bercovici Temă cu variațiuni

10.30
8 Terzea Sabina Elena III Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Budan Magdalena C Daquin Le coucou

Lvan Beethoven Sonata în sol major p1

10.40
9 Cocaină Amalia IV Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Mărășoiu Camelia WA Mozart Sonata Facile p2

F Chopin Mazurka op7 nr2

10.50
10 Albei Alina Daria V Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Renatty Adnana Codreanu Fr Liszt Studiu op1 nr2

F Chopin Fantesie-Impromptu

11.00
11 Preda Cătălina Ioana Preda VI Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Ropcea Ileana WA Mozart Sonata nr547A Fa Maj p1

F Chopin Mazurca

11.10
12 Spătaru Cristia Ștefan VI Școala Gimnazială „Mircea Eliade” Pitești Matei Georgiana Yiruma Rier flows in you

E Ryan Watermark

11.20
13 Oprea Cristian VIII Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Anghel Iuliana F Chopin Vals Re bemol Maor op61 nr1

Haydn Sonata mi minor p1

11.30
14 Spătaru Alexandru Viorel VIII Școala Gimnazială „Mircea Eliade” Pitești Matei Georgiana F Chopin Vals la minor

B Havasi Freedom

11.40
15 Duță Maria Mirabela X Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Mariana Ilie F Chopin Fantaisie Impromtu

WA Mozart Sonata nr3 Re major

11.50
16 Surdu Andrei Mihai XII Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Maiana Ilie Lv Beethven Sonata op 57 Appassionata

F Liszt Rapsodia Spaniola

12.00

Daca nu va regasiti in lista sau sunt greseli de nume sau de repertoriu va rog sa ma anuntati la  tel 0745087497

Madalin Sandu