Programare Concurs ArgesisArt Editia a III-a PIAN 13 mai 2017/Filarmonica Pitești ora 10.00

PIAN 13 mai 2017/Filarmonica Pitești

 

Nr. crt. Nume şi prenume Clasa Şcoala Profesor îndrumător Repertoriu Ora
1 Chelaru Cristian I Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Bițu Julieta JS Bach Menuet nr2

JB Wanial op41 nr2

10.00
2 Dina Andrada Maria Emma I Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoiște Mareș Irina WA Mozart Mnuet sol major

P Rogojină La plimbare cu elefănțelul Kiki în Africa

10.05
3 Erbașu Adreea Laura I Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Bițu Julieta F Burgmuller L Adieu

JS Bach Preludiu nr 3 Do minor

10.10
4 Vlădulescu Maria I Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Dionisie Andreaa A Diabelli Sonatina Sol Major p1

D Voiculescu Cânecul greierașului sprințar

10.15
5 Popescu Alexandra II Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Gancea Marian M Clementi Sonatina op 36 nr 1p2-3

D Voiculescu Cânecul greierașului sprințar

10.20
6 Bondilă Paul Marian II Colegiul Naţional de Arte „George Enescu” Bucureşti Mădălina Chiriac F Chopin Preludiul mi minor op28 nr4

P Rogojină Simboluri Românești

10.25
7 Vladu Eduard II Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Man Edward F Burgmuller Studiul op100 nr18

I Bercovici Temă cu variațiuni

10.30
8 Terzea Sabina Elena III Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Budan Magdalena C Daquin Le coucou

Lvan Beethoven Sonata în sol major p1

10.40
9 Cocaină Amalia IV Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Mărășoiu Camelia WA Mozart Sonata Facile p2

F Chopin Mazurka op7 nr2

10.50
10 Albei Alina Daria V Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Renatty Adnana Codreanu Fr Liszt Studiu op1 nr2

F Chopin Fantesie-Impromptu

11.00
11 Preda Cătălina Ioana Preda VI Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Ropcea Ileana WA Mozart Sonata nr547A Fa Maj p1

F Chopin Mazurca

11.10
12 Spătaru Cristia Ștefan VI Școala Gimnazială „Mircea Eliade” Pitești Matei Georgiana Yiruma Rier flows in you

E Ryan Watermark

11.20
13 Oprea Cristian VIII Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Anghel Iuliana F Chopin Vals Re bemol Maor op61 nr1

Haydn Sonata mi minor p1

11.30
14 Spătaru Alexandru Viorel VIII Școala Gimnazială „Mircea Eliade” Pitești Matei Georgiana F Chopin Vals la minor

B Havasi Freedom

11.40
15 Duță Maria Mirabela X Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Mariana Ilie F Chopin Fantaisie Impromtu

WA Mozart Sonata nr3 Re major

11.50
16 Surdu Andrei Mihai XII Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Maiana Ilie Lv Beethven Sonata op 57 Appassionata

F Liszt Rapsodia Spaniola

12.00

Daca nu va regasiti in lista sau sunt greseli de nume sau de repertoriu va rog sa ma anuntati la  tel 0745087497

Madalin Sandu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *