Programare sectiunea flaut

 

FLAUT 16 aprilie 2016 – Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti/Corp A/Sala de Concerte Etaj III

Strada Pătraşcu Vodă nr 2bis

 Gala de premiere va avea loc dupa concursul de flaut.

Concurenţii sunt rugati sa se prezinte cu o ora inainte de programare

Nr. crt. Nume şi prenume Clasa Şcoala Profesor îndrumător Profesor corepetitor Repertoriu Ora
1 Crăcea Alexia V Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Grancea Raluca Colceriu Daniela 1.Menuet-J.S.Bach

2.Alla Turka- W.A.Mozart

10:00
2 Gherghe Andreea V Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Dumitrescu Cristina Titi Radu 1.Menuet-A.Kopylov

2.The Ashrove-J.Greensleeves

10:05
3 Martinaş Mais V Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Dumitrescu Cristina Titi Radu 1.Menuet-G.F.Haendel

2.Piesă-L.Daquin

10:10
4 Cîrstea Andra Maria VI Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Dumitrescu Cristina Titi Radu 1. Allegretto- W.A. Mozart

2.Menuet- L.van Beethoven

10:20
5 Moacă Alexandra VI Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Grancea Raluca Colceriu Daniela 1.Moment muzical- Fr. Schubert

2.Sara-n poartă- M.Negrea

10:30
6 Nedelcu Diana Elena VI Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Dumitrescu Cristina Titi Radu 1.Berceuse-C. Dimitrescu

2.Gavotta şi Muzette- J.S.Bach

10:40
7 Oprea Raluca VII Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Grancea Raluca Colceriu Daniela 1.Concert op.10, nr.5, p I- A.Vivaldi

2.Pastel- V.Jianu

10:50
8 Mondiru Teodor VII Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Dumitrescu Cristina Titi Radu 1.Sonata a VII-a, sol minor, p I, II-J.S.Bach

2.Variaţiuni pe o temă de Rossini- F.Chopin

 

 

 

11:00
9 Mosoia Eliza VIII Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Grancea Raluca Colceriu Daniela 1.Sonata a III-a, p I, II-G.F.Haendel

2.Arie boemă rusă-W.Popp

11:15
10 Pasquariello Alexia VIII Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Opriţoiu Virgil Costea Otilia 1.Sonata Prima p I, II-Veracini

2.Fantezia „Carmen”-Fragment-F.Borne

11:30
11 Turcescu Socaciu Maria VIII Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Grancea Raluca Colceriu Daniela 1.Concert în Do Major, p I- M. Gretry

2.Dans Tărănesc-C.Dimitrescu

11:45
12 Vişinescu Nicola VIII Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Grancea Raluca Colceriu Daniela 1.Concert în Sol Major, p I- J.J.Quantz

2.Scenă pastorală română- P.Elinescu

12:00
13 Moacă Mara IX Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Grancea Raluca Colceriu Daniela 1.Sonata în sol minor, p I, II- J.S.Bach

2.Let’s dance-R.Kershaw

12:15
14 Poidevin Marie IX Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Opriţoiu Virgil Costea Otilia 1.Sonata a IVa în Do major, p I,II- J.S.Bach

2.Concert în Re major, pI (Adelaide)- W.A.Mozart

12:30
15 Poienariu Valentin IX Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Grancea Raluca Colceriu Daniela 1.Sonata p I, II- G.Donizetti

2.Scenă Pastorală Română-P. Elinescu

12:45
16 Stoica Alexandra IX Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Dumitrescu Cristina Titi Radu 1.Sonata nr.1, p I, II-G.Ph.Telemann

2.O ilidă-P.Elinescu

 

 

 

13:00
17 Dumitrache Andrada Maria X Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Mihai Aurelia Costea Otilia 1.Sonata în sol minor, p I, II- J.S.Bach

2.Concert în Re major, p I- B. Campagnoli

13:15
18 Dobrin Andreea X Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Opriţoiu Virgil Costea Otilia 1.Sonata aII-a în Mib major, pI, II-J.S.Bach

2.Concert, p I-B.Romberg

13:30
19 Preda Bogdan XI Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Opriţoiu Virgil Costea Otilia 1.Sonata a III-a, p II, III- J.S.Bach

2.Concert p II, III-C.Reinecke

13:45
20 Pavel Carina Luana XII Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Opriţoiu Virgil Costea Otilia 1.Sonata a VI-a, Mi major, p III,IV-J.S.Bach

2.Concert nr.1, Sol major, p I-W.A.Mozart

14:00
Madalin Sandu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *