Programare sectiunea vioara

VIOARĂ 15 aprilie 2016 – Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti/ Corp A/Sala de Concerte Etaj III

Strada Pătraşcu Vodă nr. 2bis

Gala de premiere va avea loc dupa concursul de vioară.

Concurenţii sunt rugati sa se prezinte cu o ora inainte de programare

 

Nr. crt. Nume şi prenume Clasa Şcoala Profesor îndrumător Profesor corepetitor Repertoriu Ora
1 Butaru Lăutaru Sofia I Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Moise Roxana Titi Radu Hora- Baklanova 10:00
2 Ceauşu Elena Anca II Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Stanciu Meda Pogăceanu Luminiţa Gavota-F.J.Gossec 10:05
3 Croitoru Ionel Sebastian II Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Stanciu Meda Pogăceanu Luminiţa Barcarola-J.Offenbach 10:10
4 Feloiu Valentina Idayra II Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Angelescu Ana-Maria Pogăceanu Luminiţa Concert în Sol Major, op 34, pI-O.Rieding 10:15
5 Gheorghe Ionuţ Elis II Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Stanciu Meda Pogăceanu Luminiţa Concert în la minor, p I-A.Vivaldi 10:25
6 Vasile Mihai Marco II Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Drăgolici Rodica Costea Otilia 1.Tema cu variaţiuni –Ch. Dancla

2.Concert în la minor p I-A.Vivaldi

10:35
7 Bivolaru Irina III Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Tufiş Rotaru Mihai Edward Man 1.Concert în la minor, p III-A.Vivaldi

2.Menuet în Re major-W.A.Mozart

10:45
8 Dragomir Alina III Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Sandu Cristian Titi Radu 1. Concert în la minor, p I- A. Vivaldi

2. Humoresque- A. Dvorak

10:55
9 Lungu Antoni Liviu III Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Şopov Speranţa Edward Man 1.Bolero-E.Mezzacapo

2.Student Concerto nr.5, op 22, p I-F.Seitz

 

 

 

11:05
10 Mema Ismail III Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Cătălin Burlăcescu Pena Mihaela 1.Concert în Sol major, pI-O.Rieding

2.Dans ţărănesc-C.Dimitrescu

11:15
11 Mitrică Mihai Patric III Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Tufiş Rotaru Mihai Edward Man 1. Concert în la minor, p I- A. Vivaldi

2. Menuet în Sol major-L.v. Beethoven

11:25
12 Moraru Antonio Marian III Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Şopov Speranţa Edward Man 1.Concert în Sol major, p I-A.Vivaldi

2.Menuet-L.v.Beethoven

11:35
13 Popa Radu Mihai III Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Stanciu Meda Pogăceanu Luminiţa 1.Tambourine- J.Ober

2.Concert în la minor p I-A.Vivaldi

11:45
14 Bălăioară Marius Daniel IV Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Drăgolici Rodica Costea Otilia 1.Concert nr.1, p I-W.A.Mozart

2.Şase dansuri româneşti-B.Bartok

12:00
15 Drăguţ Darian Ştefan IV Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Angelescu Ana-Maria Pogăceanu Luminiţa 1.Sonata op 1, nr1, Largo şi Allegro-F.M.Veracini

2.Concert în Sol major nr. 2, Allegro moderato- J.Haydn

12:10
16 Pisaroschi Teodora IV Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Cătălin Burlăcescu Pena Mihaela 1.Concert în Sol major, pI-O.Rieding

2.Serenada- M. Chiriac

12:20
17 Yamamura Marie Isabelle IV Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Butaru Felicia Titi Radu 1.Concert nr.23, p I-J.B.Viotti

2.Balada-C.Porumbescu

12:30
18 Stoia Ana-Maria Izabela IV Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Grigore Ilie Pogăceanu Luminiţa 1.Concert op.3, nr.6, p I-!

2.Meditaţie-J.Massenet

12:40
29 Ciobanu Aaron V Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Butaru Felicia Titi Radu 1.Concert nr 7, p I- P.Rode

2.Meditaţia- J.Massenet

12:50
20 Dinu Valentin V Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Sandu Cristian Titi Radu 1.Concert în la minor, p I- A. Vivaldi

2.Balada- C. Porumbescu

 

13:00
21 Modrescu Ilinca Ştefania V Liceul de Arte „Victor Giuleanu”, Rm.Vâlcea Olteţeanu Ion Pogăceanu Luminiţa 1.Concertino în stil unguresc-O.Rieding

2.Rondo-W.A.Mozart

13:10
22 Vasile Eugen Mario V Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Drăgolici Rodica Costea Otilia 1.Sonata în sol minor, p I,II-P. Locatelli

2.Noctură-G.Enescu

13:20
23 Ciolac Sorin VI Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Ciurea Daniela Sorina Dobrescu 1.Suita pentru vioară solo-V.Filip

2.Introducere şi Tarantella-P. Sarasate

13:30
24 Sultan Antonio VI Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Cătălin Burlăcescu Pena Mihaela 1.Concert nr.23, p I- B.Viotti

2.Serenada –M.Chiriac

13:45
25 Ţanea Alin Constantin VI Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Drăgolici Rodica Costea Otilia 1.Sonata „Le tombeau” p I, II-J.M.Leclair

2.Concert nr.1, p III- M.Bruch

14:00
26 Adămăchioe Herţanu Ştefana VII Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Drăgolici Rodica Costea Otilia 1.Allemande şi Couranta-J.S.Bach

2.Concert p I-F. Mendelhson

14:15
27 Corbu Matteo VII Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Moise Roxana Titi Radu 1.Concertul nr 5, p I-W.A.Mozart

2.Balada-G.Enescu

 

14:30
28 Nicolae Larisa VII Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Sandu Mădălin Titi Radu 1.Concert nr.5 în La major-W.A.Mozart

2.Capriciul nr.13-N.Paganini

14:45
29 Bădăruţă Mariana VIII Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Ciurea Daniela Sorina Dobrescu 1.Sonata mi minor, p II, III-F.M.Veracini

2.Concert sol minor, pI-M.Bruch

 

15:00
30 Dincă Ciprian VIII Şcoala Gimnazială nr.5, Bucureşti Ciurea Daniela Sorina Dobrescu 1.Sonata „Le tombeau”-J.Leclaire

2.Concert sol minor,p III-M.Bruch

15:15
31 Iliuţă Valentin IX Liceul de Arte „Marin Sorescu”, Craiova Şopov Speranţa Edward Man 1.Partita nr. 2 Allemanda şi Couranta-J.S.Bach

2.Concert nr.3, p I-C.Saint-Saens

15:30
32 Chera Valentina XII Liceul de Arte „Dinu Lipatti”, Piteşti Moise Roxana Titi Radu 1.Simfonia Spaniolă p I-E.Lalo

2.Partita nr.2 Sarabandă şi Gigă-J.S.Bach

15:45
33 Mocanu Marius Cristian XII Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti”, Bucureşti Drăgolici Rodica Costea Otilia 1.Sonata nr.1 Siciliana şi Presto-J.S.Bach

2.Concert nr.2, p II,III-H.Wieniawski

16:00

 

 

 

 

Madalin Sandu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *